Jak urządzić małą łazienkę?

Coraz większe zainteresowanie na rynku nieruchomości mają mieszkania charakteryzujące się niewielkim metrażem. Idealnie sprawdzają się one w przypadku par, singli czy studentów. O ile w pokoju dziennym czy sypialni bez problemu zredukować można dobór elementów wyposażenia, tak aby zmieściły się w konkretnej przestrzeni, to łazienka jest pomieszczeniem, w którym określonych elementów po prostu nie może zabraknąć. Dzięki jej odpowiedniemu zaaranżowaniu łatwo utrzymać codzienną higienę oraz podarować sobie chwilę na zrelaksowanie się, na przykład pod prysznicem. Z tych powodów powinna być ona funkcjonalnym, a przy tym komfortowym miejscem. Jak zaprojektować małą łazienkę, żeby wygodnie z niej korzystać? Najlepiej w tym celu zapoznać się z kilkoma cennymi wskazówkami. Dzięki nim urządzanie tego pomieszczenia może okazać się miłą i ekscytującą przygodą. Szczegółowy plan wszystkich niezbędnych czynności pozwoli natomiast uniknąć wielu nieprzewidzianych komplikacji oraz niepotrzebnych nerwów.

Bardzo mała łazienka – jak urządzić ją z głową?

Co powinno znaleźć się w łazience? Oczywiście w tym pomieszczeniu nie może zabraknąć prysznica lub wanny, a także umywalki z dużym lustrem, pralki, kosza na brudną bieliznę czy szafki na kosmetyki. W przypadku kiedy łazienka połączona jest z toaletą, koniecznie musi być w niej również muszla klozetowa. Co zrobić, kiedy jednakże przestrzeń do zagospodarowania pozostaje mocno ograniczona? Czy warto zrezygnować z któregoś z elementów wyposażenia? A może lepiej poszukać innych rozwiązań, które sprawią, że wszelkie niezbędne sprzęty znajdą swoje miejsce w łazience? Dobrym pomysłem będzie wybór wielofunkcyjnych mebli o niewielkich wymiarach, które idealnie wpasują się w przeznaczoną im przestrzeń. Jak zaaranżować małą łazienkę, tak żeby niczego w niej nie zabrakło? Przede wszystkim z głową! Jeżeli do dyspozycji pozostaje ograniczona przestrzeń, warto na przykład zdecydować się na kabinę prysznicową zamiast wanny, a wybrana umywalka może być wbudowana w szafkę, przystosowaną w sam raz na przybory toaletowe. Warto rozważyć także przeniesienie pralki do kuchni, o ile metraż pomieszczenia na to pozwala.

Jak zaprojektować małą łazienkę? Dobór kolorów

Kto nie lubi małych przestrzeni i źle się w nich czuje, chętnie skorzysta z możliwości optycznego powiększenia pomieszczenia. Jak tego dokonać? Najlepiej za sprawą odpowiedniego doboru kolorów. Na ścianach w łazienkach charakteryzujących się ograniczonym metrażem idealnie sprawdzą się płytki w jasnych barwach. Nie tylko uczynią pomieszczenie pogodniejszym, lecz jednocześnie stworzą wrażenie większej przestrzeni. Niektórzy wychodzą z założenia, że tego typu kolory szybciej chwytają wszelkie zabrudzenia. Nie jest to do końca prawda, gdyż na ciemnych kafelkach również często widać kurz czy różnego rodzaju osady, na przykład z wody, mydła czy kamienia. Jeśli chodzi o kolorystykę elementów wyposażenia oraz dodatki, może być ona dobrana na zasadzie kontrastu, żeby pomieszczenie nie prezentowało się zbyt sterylnie. Istotne jest też to, by wystrój wpasował się w preferencje właściciela, gdyż tylko wtedy łazienka będzie mogła stać się przyjemnym miejscem przystosowanym do dbania o codzienną higienę.

Malutka łazienka – jak jej nie zagracić?

Aby móc swobodnie funkcjonować w swojej domowej przestrzeni, kluczowe jest zachowanie w niej porządku. Chyba nikt nie lubi sytuacji, kiedy wśród przydatnych przedmiotów pełno też niepotrzebnych i trudno znaleźć ten, którego naprawdę się szuka. W przypadku niewielkich przestrzeni dość szybko pojawia się niepożądany efekt bałaganu. Jak urządzić małą łazienkę tak, żeby tego uniknąć? Najlepiej przechowywać w tym pomieszczeniu tylko to, co rzeczywiście jest potrzebne, i wyznaczyć konkretne miejsce dla poszczególnych przedmiotów. Poza tym warto trzymać je w szafkach, gdyż zalegające na łazienkowych blatach również stworzą wrażenie nieuporządkowania.

Malutka łazienka? Jak w funkcjonalny i komfortowy sposób zagospodarować tę przestrzeń? Zachęcamy do skorzystania z przedstawionych wyżej trików, które spowodują, że pomieszczenie będzie wydawało się większe oraz pomieści wszystkie niezbędne elementy wyposażenia.

Skontaktuj się z nami