jak urządzić małą kuchnię

Jak urządzić malutką kuchnię?

Zwykle z urządzaniem mieszkania wiążą się różne emocje, od podekscytowania przyszłym efektem, po wątpliwości, czy wszystko przebiegnie tak, jak zaplanowano. Niektórzy korzystają z pomocy ekspertów specjalizujących się w aranżacji wnętrz, inni zaś polegają na własnej intuicji i zagospodarowują pomieszczenia według indywidualnych preferencji. Czy jednakże wyczucie dobrego gustu wystarczy w urządzaniu niewielkich przestrzeni? Jeżeli dysponuje się ograniczonym metrażem, warto wziąć tę kwestię pod uwagę przy planowaniu czynności aranżacyjnych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki, przemyślanemu wyborowi mebli i sprzętów oraz wielu popularnym na rynku rozwiązaniom, można osiągnąć zadowalający efekt mimo niewielkiej przestrzeni do zagospodarowania. A więc, jak urządzić małą kuchnię? Prezentujemy kilka porad, które ułatwią to zadanie i pozwolą cieszyć się estetycznym, komfortowym oraz przede wszystkim funkcjonalnym pomieszczeniem.

Bardzo mała kuchnia – na co zwrócić uwagę?

Nie można żyć bez jedzenia, to oczywiste. Nie da się też korzystać tylko z oferty gastronomicznej dostępnej poza domem. Z tego powodu kuchnia to niezbędne pomieszczenie w każdym lokalu mieszkalnym. W niej przygotowuje się i konsumuje posiłki oraz przechowuje jedzenie. Aby kuchnia była przyjemnym i funkcjonalnym miejscem, kluczowe jest jej odpowiednie urządzenie. Wiele osób zastanawia się, jak zagospodarować małą kuchnię, by zyskać jak najwięcej przestrzeni na codziennie czynności – gotowanie, jedzenie, mycie naczyń. Na początku warto zastanowić się, co powinno znaleźć się w tym pomieszczeniu, a potem w sposób przemyślany zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, niewielka kuchnia nie powinna być przeładowana niepotrzebnymi urządzeniami czy sprzętami. Funkcjonalne rozwiązania do małych kuchni pozwalają stworzyć dopasowaną do potrzeb właściciela przestrzeń.

Bardzo mała kuchnia w jasnych kolorach – jak uzyskać optyczne powiększenie?

Nie od dziś wiadomo, że kolorystyka ma ogromne znaczenie w postrzeganiu różnego rodzaju obiektów. Dotyczy to również aranżacji wnętrz. Choć od lat na ścianach królują zarówno standardowe, jak i ekstrawaganckie barwy, warto pamiętać, że poza własnymi preferencjami, liczy się też efekt optyczny, który można osiągnąć poprzez zastosowanie konkretnych odcieni. Jak urządzić malutką kuchnię? Sporo osób zastanawia się nad tym i szuka rozwiązania w odpowiednim doborze kolorów. W przypadku niewielkich pomieszczeń najlepiej postawić na zastosowanie jasnych odcieni, które sprawią, że przestrzeń będzie wydawała się większa, pogodniejsza i przytulna. Biel cieszy się szczególnym zainteresowaniem w mieszkaniach, w których do dyspozycji jest kuchnia charakteryzująca się ograniczonym metrażem. Zwolennicy innych barw mogą natomiast dobrać do wystroju ciemne dodatki, które stworzą estetyczny kontrast na przykład z jasnym odcieniem ścian, blatów czy mebli.

Malutka kuchnia – jak urządzić ją w sposób funkcjonalny?

W kuchni nie może zabraknąć odpowiednich sprzętów i mebli. Co jest niezbędnym wyposażeniem tego pomieszczenia? Na pewno warto zaopatrzyć się w kuchenkę gazową z piekarnikiem, zlew, zmywarkę oraz różnego rodzaju szafki do przechowywania kuchennych sprzętów i akcesoriów. Coraz więcej ludzi zastanawia się więc, jak umeblować małą kuchnię, żeby zmieściły się w niej wszystkie potrzebne elementy. Można w tym celu postawić na wielofunkcyjność oraz dostosować meble do specyfiki układu pomieszczenia, tak żeby zajmowały jak najmniejszą przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem są też szafki wiszące, które pozwalają zaoszczędzić miejsce na podłodze. Jeżeli właściciele używają wielu kuchennych sprzętów, warto zadbać o to, by nie stały one na co dzień na blatach, gdyż przy niewielkiej przestrzeni stworzy to efekt zagracenia.

Jak urządzić malutką kuchnię, by była funkcjonalna, a przy tym czysta i uporządkowana? W tym celu najlepiej postawić na jasną kolorystykę, odpowiednio dopasowane meble oraz sprzęty, pośród których każdy mieć będzie swoje miejsce. Warto również zwrócić uwagę, aby utrzymane były one w podobnej stylistyce.

Skontaktuj się z nami